ردیاب خودرو

آخرین اخبار

آخرین مقالات

محصولات

دزدگیر بهتر است یا ردیاب

تفاوت ردیاب خودرو با دزدگیر چیست؟

دزدگیر ابزاری هشدار دهنده برای سرقت خودرو هست نه یک وسیله ضد سرقت، که در هنگام سرقت خودرو و یا لوازم داخل خودرو فقط آژیر می‌کشد و در صورتی شما متوجه سرقت می‌شوید که نزدیک به خودرو باشید در غیر این صورت هیچگونه صدای آژیر را نخواهید شنید.

قابلیت‌های دزدگیر شامل ریموت فیزیکی، امکان باز و بسته کردن درب‌ها با ریموت، تشخیص ضربه خوردن به خودرو و اعلام هشدار از طریق آژیر هست. دزدگیرها شامل یک چراغ هشدار کوچل در داخل کابین خودرو هستند تا به سارق هشدار دهند که خودرو دارای ابزار امنیتی است و از سرقت جلوگیری کنند، درسته که این فرضیه منطقی بنظر می‌رسد اما این چراغ به سارقان حرفه‌ای می‌فهماند که باید از روش‌های دیگر سرقت برای این خودرو استفاده کنند.

سارقان حرفه‌ای قبل از هرچیزی دزدگیر را از کار می‌اندازند و شما به هیچ وجه متوجه هشدار دزدگیر نمی‌شوید. اما ردیاب‌ها از طریق گوشی موبایل تمام هشدارها را برای شما ارسال می‌کنند و قبل از هر سرقتی شما متوجه این موضوع می‌شوید. هیچ ابزار امنیتی از قفل پدال گرفته تا دزدگیرهای پیشرفته تضمینی برای ضدسرقت شدن خودرو ندارند و برای سارقان هیچ محدودیتی را ایجاد نمی‌کنند.

اما ردیاب‌های ماهواره‌ای خودرو و یا جی پی اس‌های ماشین ابزارهایی ضد سرقت برای وسایل نقلیه محسوب می‌شوند که به منظور بالا بردن امنیت خودرو و کنترل و نظارت آن از راه دور بدون محدودیت مکانی بر روی خودرو نصب می‌شوند، ردیاب ها به دلیل نصب مخفی که دارند باعث می‌شوند ساراقان اصلا وجود ردیاب را حس نکنند حتی اگر برق خودرو را قطع کنند ردیاب هشدار قطع برق برای کاربر ارسال می‌کند.

ردیاب بعد از جدا شدن باتری خودرو تا چندین ساعت به کار خود ادامه می‌دهد و اینگونه اطلاعات موقعیت مکانی خود را برای صاحب خودرو می‌فرستد تا صاحب وسیله نقلیه خود را به ردیاب برساند. همچنین ردیاب‌ها قابلیت‌های فراوانی را نسبت به دزدگیرها دارا هستند که در ادامه به شرح قابلیت‌های ردیاب خودرو می‌پردازیم تا به درستی تفاوت ردیاب خودرو و دزدگیر را شرح داده باشیم.

تفاوت ردیاب با دزدگیر

قابلیت‌های ردیاب خودرو:

یکی از تفاوت ردیاب خودرو با دزدگیر در قابلیت های آن است. ردیاب‌های خودرو انواع مختلفی دارند که بسته به نیاز و هدفی که دارید می‌توانید انتخاب کنید که کدام مدل رای بر روی وسیله نقلیه خود نصب کنید.

اما بهترین نوع ردیاب ماهواره‌ای، ردیاب‌هایی هستند که بصورت مخفی در داخل خودرو نصب می‌شوند و نیاز به سیم‌کشی دارند. که نصب این ردیاب‌ها توسط نصاب‌های حرفه‌ای انجام می‌شود.

تفاوت ردیاب خودرو با دزدگیر

قابلیت‌ها:

 • نمایش آنلاین موقعیت و سرعت حرکت خودرو روی نقشه
 • امکان مرور مسافت و مسیرهای پیموده شده روی نقشه 
 • امکان خاموش کردن خودرو با گوشی موبایل از هر نقطه ایران و جهان
 • امکان باز و بسته کردن قفل مرکزی خودرو با ریموت دستی و گوشی موبایل از هر نقطه ایران و جهان
 • امکان شنود صدای داخل خودرو با گوشی موبایل از هر نقطه ایران و جهان
 • امکان ضد سرقت کردن خودرو با گوشی موبایل (در این حالت خودرو حتی با سوئیچ خود روشن نمی‌شود.)
 • ارسال هشدار روی گوشی موبایل در صورت باز شدن درب‌های خودرو یا صندوق عقب
 • ارسال هشدار روی گوشی موبایل در صورت روشن شدن سوئیچ خودرو
 • ارسال هشدار روی گوشی موبایل در صورت وارد شدن ضربه به خودرو
 • ارسال هشدار روی گوشی موبایل در صورت جدا شدن باتری خودرو
 • ارسال هشدار روی گوشی موبایل در صورت خروج از محدوده جغرافیایی تعریف شده
 • ارسال هشدار روی گوشی موبایل در صورت تجاوز از حداکثر سرعت مجاز تعریف شده
 • ارسال هشدار روی گوشی موبایل در صورت حمل شدن خودرو با جرثقیل

و بسیاری از قابلیت های دیگه که تفاوت ردیاب خودرو با دزدگیر را نمایان می‌کند، که بسته به نوع ردیاب‌ها متفاوت است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *