خرید جی پی اس ماشین از وی فایندر

 نصب ردیاب خودرو

با وجود رشد روز افزون فناوری و سیستم‌های مختلف امنیتی، استفاده از ردیاب خودرو، همچنان محبوب‌ترین راه برای مراقبت از خودرو و جلوگیری از سرقت آن است. در مورد ردیاب خودرو، مهمترین سوال این است که بهترین مکان برای نصب ردیاب کجاست؟ در ادامه به بررسی این سوال درباره ردیاب خودرو خواهیم پرداخت و راهنمایی‌هایی برای انتخاب محل اتصال ردیاب خودرو، در اختیار شما قرار خواهیم داد.

خرید جی پی اس ماشین از وی فایندر

بهترین مکان برای نصب ردیاب خودرو

نصب ردیاب خودرو در محل مناسب، می‌تواند عملکرد و کارایی آن را بهبود بخشد. در انتخاب مکان مناسب برای نصب ردیاب خودرو، باید به عوامل مختلفی توجه کرد؛ در ادامه سه عامل مهم در انتخاب محل نصب ردیاب خودرو را خواهیم دید:
بهترین محل نصب برای ردیاب خودرو مکانی است که از دسترس و دید افراد پنهان باشد، در غیر این صورت، سارق‌ها می‌توانند خیلی راحت به ردیاب دسترسی داشته باشند و آن را از خودرو جدا کنند و از کار بیندازند.
محل نصب ردیاب، نباید تحت تاثیر عوامل خارجی مانند آب، گرد و غبار یا درجه حرارت بالا باشد. بدون تاثیر این عوامل، ردیاب خودرو به طور مداوم و به درستی عمل خواهد کرد. بهترین مکان برای نصب ردیاب را باید طوری انتخاب کرد که روی آنتن دهی ردیاب، تاثیر منفی نداشته باشد؛ مثلاً ردیاب نباید زیر فلز قرار بگیرد. انتخاب بهترین مکان برای نصب ردیاب خودرو، بستگی به نوع ردیابی که استفاده می‌کنید هم دارد. شما برای خرید ردیاب خودرو دو انتخاب دارید:

  • ردیاب خودروی سیمی
  • ردیاب خودرو آهنربایی

که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند؛ مثلاً ردیاب خودرو سیمی از باتری خودرو تغذیه می‌کند و نیاز به سیم کشی دارد. بنابراین؛ بهتر است در انتخاب محل نصب آن، به سیم کشی آسان هم فکر کنید. در ادامه به چند مکان مناسب که برای هر دو مدل ردیاب خودرو قابل استفاده است، می‌پردازیم:

مکان‌های مناسب نصب ردیاب خودرو

همیشه گفته شده که بهترین مکان برای نصب ردیاب خودرو، به خصوص برای نصب ردیاب سیمی، زیر داشبورد است. این پیشنهاد درست است به خصوص که بیشترین سیم‌کشی خودرو در این قسمت است اما برای انتخاب محل نصب ردیاب بهتر است خلاقانه‌تر عمل کنید و کمتر قابل پیش‌بینی باشید. در ادامه چند انتخاب مناسب برای اتصال ردیاب سیمی و ردیاب خودروی آهنربایی را خواهید دید که در کنار نصب ردیاب در زیر داشبورد می‌توانند انتخاب‌های مناسبی باشند.

  • سپر ماشین:

به دنبال بهترین مکان برای نصب ردیاب خودرو هستید؟ زیر سپر عقب و زیر سپر جلو خودرو را فراموش نکنید. انتخاب قسمت سپر ماشین برای نصب ردیاب آهنربایی بیشتر توصیه می‌شود اما از این قسمت برای ردیاب سیمی هم می‌توانید استفاده کنید. برای نصب ردیاب سیمی احتیاج دارید سپر را باز کنید. اشکال نصب ردیاب در سپر ماشین، امکان آسیب دیدن ردیاب و خارج از کابین بودن آن است اما سپر همیشه می‌تواند در لیست انتخاب‌های شما باشد.

  • صندوق عقب ماشین بهترین مکان برای نصب ردیاب:

اگر قرار است ردیاب را داخل کابین نصب نکنید، صندوق عقب را انتخاب کنید. نصب ردیاب در صندوق عقب ماشین چند مزیت خوب دارد؛ از دسترس افراد پنهان است، سرپوشیده است و در معرض آب و گرد و غبار نیست و به دلیل وجود سیستم برق رسانی کامل در صندوق عقب، کار نصب به خصوص برای ردیاب سیمی راحت‌تر است.

  • قسمت داخلی چراغ ترمز:

برای نصب ردیاب در داخل چراغ ترمز باید چراغ را باز کنید. نصب ردیاب به خصوص ردیاب سیمی در داخل چراغ ترمز به دلیل سیم کشی که نیاز دارد، ممکن است کمی پیچیده باشد اما به هر حال روی چراغ ترمز هم می‌توانید به عنوان بهترین مکان برای نصب ردیاب حساب کنید. ویژگی این قسمت به جز خارج از دسترس بودن ردیاب، کمک به آنتن دهی ماهواره‌ای خوب ردیاب است.

  • زیر صندلی خودرو بهترین مکان برای نصب ردیاب در داخل کابین:

اگر از ردیاب سیمی استفاده می‌کنید، برای استفاده از قسمت پشت و زیر صندلی باید از سیم کشی کف خودرو استفاده کنید. نصب ردیاب خودرو در پشت و زیر صندلی ماشین، به خوبی ردیاب را از دید و دسترس سارق‌ها پنهان می‌کند، اما ممکن است در آنتن دهی ردیاب اختلال ایجاد کند. پشت و زیر صندلی برای نصب ردیاب خودرو بهترین گزینه‌ها نیستند اما با این حال در شرایط خاص روی نصب ردیاب در این قسمت‌ها هم می‌توانید حساب کنید.

  • قسمت زیر فرمان:

برای نصب ردیاب به خصوص ردیاب سیمی، نزدیک بودن به سیم کشی ماشین خیلی مهم است بنابراین با توجه به اینکه بیشترین سیم کشی ماشین در زیر فرمان خودرو قرار دارد، این محل می‌تواند یکی از گزینه‌های شما برای نصب و پنهان کردن ردیاب سیمی خودرو باشد.

  • پنجره عقب را برای نصب ردیاب خودرو فراموش نکنید

پنجره عقب خودرو هم می‌تواند بهترین مکان برای نصب ردیاب باشد. در این قسمت هم سیم برق برای اتصال و سیم کشی وجود دارد هم کمتر کسی فکر می‌کند که شما ردیاب را زیر موکت پنجره عقب پنهان کرده باشید. نصب ردیاب در این قسمت، از نظر آنتن دهی، اختلالی ایجاد نمی‌کند و انتخابی مناسب برای هر دو نوع ردیاب سیمی و آهنربایی است.

  • برای نصب ردیاب خودرو از درب‌ها و کنار بلندگوها استفاده کنید:

قسمت داخلی درب خودرو بهترین مکان برای نصب ردیاب خودرو است. در این قسمت هم دسترسی خوبی به سیستم برق رسانی دارید و هم امکان مخفی کردن ردیاب از دید و دسترس سارق‌ها را دارید. در کنار درب خودرو، عموماً بلندگوها را دارید و قسمت کنار بلندگوها هم شرایط خوبی برای نصب و پنهان کردن ردیاب خودرو است. البته دقت داشته باشید که گاهی، بلندگوها پشت صندلی عقب نصب می‌شوند.

  • سانروف ماشین بهترین مکان برای نصب ردیاب:

به عنوان آخرین پیشنهاد برای نصب ردیاب خودرو، می‌توانید روی سانروف ماشین حساب کنید. نصب ردیاب در سانروف خودرو کمی پیچیده است و بستگی به این موضوع دارد که آیا سانروف شما با فلز پوشیده است یا خیر. قسمت سانروف ماشین، آنتن دهی خوبی دارد، امکان سیم کشی در این قسمت را دارید و سانروف بهترین مکان برای شنود کابین است.

خرید ردیاب خودرو وی‌فایندر از فروشگاه آنلاین

صفر تا صد آموزش نصب ردیاب خودرو

قبل از هر چیز، دستورالعمل همراه با ردیاب خودرو را با دقت بخوانید:
• انتخاب مکان مناسب
• قطع کردن سوئیچ اصلی برق خودرو برای نصب ردیاب در محل نصب
• اختصاص سوئیچ و فیوز مناسب برای برق ردیاب از داخل جعبه فیوز خودرو
• انجام دادن سیم کشی ردیاب خودرو با توجه به دفترچه راهنما و سیم کشی خودرو: روی روکش هر سیم، برچسبی وجود دارد که نشان می‌دهد باید به کدام سوکت وصل شود. ردیاب را با استفاده از وسایل و تجهیزات مرتبط نصب کنید. بعضی از ردیاب‌ها به کمک برچسب‌ها، پیچ‌ها یا بندهای مغناطیسی نصب می‌شوند. اطمینان حاصل کنید که ردیاب به خوبی و محکمی نصب شده است.
• نصب کلید هشدار sos ردیاب (در صورت وجود)
• نصب جی پی اس خودرو و نصب رله قطع کن
• فعال سازی قابلیت هشدار باز شدن درب خودرو
• فعال سازی قابلیت شنود
• نصب کنترل کننده قفل مرکزی دستگاه
• قرار دادن سیم کارت داخل ردیاب خودرو
• نصب نرم‌افزار جی‌پی‌اس خودرو برای دریافت النا و هشدارهای لحظه‌ای
• تست عملکرد: پس از نصب و اتصال، ردیاب را تست کنید. از طریق نرم‌افزار یا پلتفرم آنلاین مربوطه، مکان خودرو را بررسی کنید و مطمئن شوید که ردیاب درستی کار می‌کند.
به طور کلی، نصب ردیاب ماشین بستگی به نوع ردیاب و تجهیزات ردیاب مرتبط می‌شود و هر مدل و برند ممکن است دستورالعمل خاص خود را برای نصب داشته باشد، بهتر است برای نصب ردیاب خودرو به یک نصاب حرفه‌ای مراجعه کنید.
مهم است فراموش نکنید که هر ردیابی روی هر خودرویی قابل نصب نیست و ممکن است خودرو را با مشکلات برقی و عملکردی مواجه کند. لزوماً گران‌ترین ردیاب، بهترین ردیاب خودرو و مناسب‌ترین ردیاب برای خودروی شما نخواهد بود. با توجه به پیچیدگی‌های فنی نصب ردیاب خودرو سیمی، وجود برخی از نمونه‌های غیر استاندارد و بی‌کیفیت و محدودیت‌ها و مشکلاتی که کامپیوتر خودرو ممکن است برای ما پیش بیاورد، توصیه می‌شود نصب جی‌پی‌اس خودروی خود را به متخصص این کار بسپارید. برخی از مشکلاتی که نصب ردیاب خودرو متفرقه و غیر استاندارد می‌تواند برای خودروی شما ایجاد کند، به صورت زیر است:
• افزایش ناگهانی دور موتور
• روشن شدن چراغ چک
• روشن شدن چراغ ایربگ
• بد استارت خوردن خودرو
• ایجاد مشکلات برقی در بخش‌های مختلف وسیله نقلیه

سخن آخر

به عنوان سخن آخر لازم است بگوییم که علاوه بر اینکه استفاده از جی پی اس خودرو یا ردیاب خودرو برای امنیت ماشین شما خیلی مهم است، نصب صحیح و انتخاب بهترین مکان برای نصب ردیاب هم اهمیت زیادی دارد. برای نصب، بهتر از یک نصاب حرفه‌ای کمک بگیرید اما قبل از آن مکان اتصال آن را بر اساس چند نکته‌ای که گفتیم مثل غیر قابل دسترس بودن برای سارق‌ها و امکان سیم کشی و محافظت در برابر گرد و غبار و رطوبت و آنتن دهی را در نظر داشته باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *